Naši vinaři

1. Vinař Jan Tomáštík

Výrobě vína se věnuji přibližně 20 let. Stále je to pro mne krásný koníček, za kterým je ale spousta času a práce jak ve vinici tak ve sklepě. Svá vína vyrábím v celé škále od suchých až po sladší, takže každý návštěvník otevřených sklepů má možnost si vybrat.

Jan Tomáštík, tel.: 728 253 386, e-mail: jan.tomastik@email.cz


2. Čevelovic sklep

Jsme malé rodinné vinařství. S vínem se hrajeme už dvě generace. V průběhu let se nám podařilo získat vinice v nejlepších polohách v okolí. S využitím vědomostí ze studií a sledováním trendů tvoříme vína spíše suchá, která mají svůj charakter a hodí se do gastronomie a pro privátní klientelu.

Ing. Mgr. Jakub Čevela, tel.: 723 865 157, e-mail: cevelovicsklep@gmail.com, FB: vinařství Čevelovic Sklep


4. Vinařství Líčeník

Malé rodinné vinařství, které sází na poctivou, kvalitní práci a to již od zimního řezu ve vinici až do konečného lahvování. Každé víno u nás dostává dostatečný prostor k tomu, aby maximálně využilo svůj potenciál. Díky individuálnímu přístupu ke každé odrůdě zvlášť vznikají ta nejlepší vína všech kategorií a různých trendů – vína dělaná srdcem.

Pavel Líčeník, tel.: 777 564 280, e-mail: pavel.licenik@seznam.cz, www.VinarstviLicenik.cz, FB: vinarstvi.licenik


5.Víno Bílík

Vinařství stojí na spolupráci otce a syna, s podporou celé rodiny. Můžete u nás ochutnat zemská i přívlastková vína, která vyrábíme výhradně z hroznů z vlastní produkce. Ke každému vínu se snažíme přistupovat individuálně a s maximální šetrností tak, abychom co nejvíce dokázali rozvinout jeho potenciál.

Vojtěch Bílík, tel.: 606 059 244, e-mail: vinobilik@gmail.com, www.vinobilik.cz, FB: vinobilik, IG: vinobilik


6. Vinařství Blažek

Snažíme se o výrobu lahodných vín, kde se snoubí tradiční postupy s moderními technologiemi. Základ kvality vzniká již ve vinici při redukovaných sklizních. Naše vinařství vyrábí vína přívlastková – nedoslazovaná. Naše vinařství vstoupilo do spolku VOC Slovácko.

Antonín Blažek, tel.: 775 955 255, e-mail: vinarstvi.blazek@seznam.cz, www.vinarstvi-blazek.cz, FB: Vinařství Blažek, IG: vinarstvi.blazek


8. Šebestovo vinařství

Vína posledních ročníků jsem opět začal vyrábět původní metodou tzn. bez přidání kvasinek a různých enzymů. Používám pouze bentonit na odstranění bílkovin a síru na konzervaci.

Pavel Šebesta, tel.: 733 566 867, e-mail: sebestovovinarstvi@seznam.cz


9. Vinařství Lekavý

V našem vinařství vyrábíme převážně láhvová odrůdová vína z našich vinic, která ošetřujeme pouze Bio přípravky, bez použití pesticidů a herbicidů. Hroznový mošt získaný z naších vinic odkalujeme a následně kvasíme tradiční metodou bez zbytečného zasahování do kvasného procesu, a také bez přidávání tzv. ušlechtilých kvasinek, čímž si výsledný produkt – víno zachovává svoji vlastní odrůdovost a také typičnost naší vinařské oblasti a viniční trati dolnobojanovského katastru.

Jan Lekavý, tel.: 774 670 607, e-mail: vinarstvilekavy@centrum.cz, www.vinarstvilekavy.cz


10. Bojanovský sklep U Kaňů

Víno, vinařina, vinný sklep – to je koníček, nekonečná nauka, úcta k přírodě i „dědictví otců….“ Tvůrce zemských vín s velkým respektem k jedinečnosti vína. Propagátor a milovník pití a užívání vína ze všech vinných oblastí… Samozřejmě, vína z Moravy, z Podluží, z Bojanovic jsou ta nej…

Martin Kaňa, tel.: 777 654 001, e-mail: martin@bojanovskysklep.cz, www.bojanovskysklep.cz


11. Vinný sklep Josef Pospíšil

Rádi vás přivítáme ve vinném sklepě Dany a Josefa Pospíšilových, kde spolu s námi můžete prožít komorní atmosféru ve vinném atypickém sklepě dlouhého šedesáti metrů, s možností degustace vín, u kterých nikdy nechybí pěkná slovácká písnička. „Bojanovské vinohrady, pěkně už nám dozrávajů.“ S úsměvem sena vás těšíme.

Josef Pospíšil, tel.: 776 114 880, e-mail: jozinekpospisil@seznam.cz


12. Vinařství Bratra Jana

Vinařství bratra Jana se řadí mezi malá vinařství. Zabývá se výrobou bílých a červených vín z hroznů vlastní produkce. Víno vyrábíme tradiční metodou, aby bylo svěží, ovocité a s příjemnou jemnou kyselinou. K ochutnávání nabízíme příjemné prostřední rotundy.

Jan Salajka, tel.: 602 573 872, e-mail: bratr.jenik@seznam.cz


13. Vinařství Salajka

Vinařství je splněným snem. Vyrůstal jsem v „tradiční vinařské rodině“, ale rozhodl jsem se jít trochu jiným směrem, než jaký mě otec svou prací ve vinohradě ukazoval. Neříkám ale, že dělal věci špatně, spíš ještě nedozrála ta pravá myšlenka. S trochou fantazie si můžete představit víno jako komunikační prostředek, kdy každá lahev vína je vyjádřením myšlenky, postoje, radosti, ale i neúspěchu. Prostě a jednoduše, jsme mladí, víno nás neskutečně baví a patří k našemu životu. Vojta a Jarka Salajkovi.

Vojtěch Salajka, tel.: 777 673 719, e-mail: vinarstvisalajka@seznam.cz, www.salajkavinarstvi.cz


14. Rotunda U Hubáčků

První záznamy o vinaření rodiny Hubáčků jsou už v roce 1827. Hlavní dominanta vinného sklepa – rotunda, byla postavena v roce 1989 současnými majiteli bratry Františkem a Lubošem. Vinařství ROTUNDA U HUBÁČKŮ nabízí deset odrůd suchých a polosuchých vín, vyráběných převážně z hroznů vlastních vinic. S našimi víny se můžete setkat při pravidelných akcích Vinařského spolku, nebo při degustacích u nás ve sklepě.

Lubomír Hubáček, tel.: 724 116 733, e-mail: lubomirhubacek@post.cz
Radek Fatěna, tel.: 728 984 281, e-mail: radek.fatena@seznam.cz


15. Víno Bohůn Salajka

Děda Bohůn a vnuk Salajka. Tak vzniklo naše malé rodinné vinařství. Od začátku našeho vinaření máme víno spojené s radostí, poctivostí, prací, ale také možností setkávání se. Budeme rádi, když přijmete pozvání a ochutnáte naše vína.

Mgr. Jiří Salajka, tel.: 777 094 822, e-mail: Jirik.salajka2@gmail.com


16. Vinařství Čaganof

Vinařství Čaganof má kořeny ve čtvrté generaci předků, ale to, jak se prezentuje v současnosti, datujeme od roku 2016, kdy docházelo k postupné transformaci. Při výrobě vína pracujeme jenom s tím, co nám vinice poskytne, a tím nejnutnějším, aby bylo víno pro nás i pro naše klienty v té nejlepší možné kvalitě a kondici. Ve vinici přecházíme postupně na cestu ekologie a udržitelnosti. Umístění našich vín na medailových pozicích vyhlášených výstav regionu je nám zpětnou vazbou za práci, kterou do vinařství s láskou dáváme a kvalitu, o kterou se snažíme.

Petr Drábek, tel.: 728 623 489, e-mail: caganof@seznam.cz, www.caganof.cz


17. Vinař Josef Dvořák

„Víno plné harmonie“ To je cíl našeho malého hobby vinařství, o který se snažíme spolu s celou rodinou. Usilujeme o to, aby si vína zachovala svůj odrůdový charakter. Bohu díky za to, že se máme dobře. Pokud můžeme pít víno i s přáteli, máme se ještě lépe.

Josef Dvořák, tel.: 608 580 632


19. Vinařství Dvořák & Pospíšil

Z hroznů, jež dozrávají v naší vinici s láskou vyrábíme víno, které navazuje na odkaz našich dávných předků. Snažíme se zachovat tradiční postupy při produkci vína, ale dovedeme zakomponovat i moderní prvky a technologie, které nám dnešní doba nabízí.

Ondřej Pospíšil, tel.: 724 759 252, e-mail: vinodvorakpospisil@seznam.cz


20. Vinař Vít Bílek

Věnuji se vinaření od roku 1984 jako hobby vinař, a to na výměře 0,1 ha. Víno vyrábím z vlastních hroznů a drobného nákupu od místního vinaře. Celková produkce vína je malá, a proto si zakládám na vysoké kvalitě. Vyrábím vína s vyšším zbytkovým cukrem, ale i vína suchá. Filozofie mého vinaření spočívá v tom, aby mnou vyrobené víno jak mně, tak i kamarádům a přátelům chutnalo.

Vít Bílek, tel.: 773 629 823


21. Vinař v Zemačce – Karel Bílek

Věnuji se vinaření již čtvrté desetiletí. Révu vinnou pěstuji s láskou na výměře 1,6 ha. Většinu vypěstovaných hroznů prodávám místním vinařům. Víno vyrábím v malém množství pro sebe, rodinu a hlavně pro všechny dobré a mírumilovné lidi.

Karel Bílek, tel.: 721 133 204


22. Vinař Stanislav Ištvánek

Jsem malý hobby vinař, roční produkce vinařství je cca 2 000 lahví vína, např. odrůd Pálava, Muškát moravský, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Frankovka a další. Při výrobě vína jsou využívány jak tradiční postupy (ruční sklizeň hroznů, jablečno-mléčná fermentace, zrání na jemných kalech), tak i moderní postupy, jako je např. kryomacerace. V nabídce vinařství najdeme především vína bílá a růžová, s obsahem cukru od suchých až po polosladká.

Stanislav Ištvánek, tel.: 737 445 044, e-mail: istvaneks@seznam.cz


23. Vinařství Stará hora

Na začátku našeho vinaření byla láska k vínu a chuť udělat vlastní víno. Snažíme se dělat vína nenásilně s respektem k tradicím, ale s využitím moderních metod. Vína děláme v nerezových nádržích a dubových sudech. Jako mikro vinařství máme spoustu práce před sebou, ale o to více se těšíme na každý další rok a nové zkušenosti, které nám přinese. Skrze víno chceme lidi spojovat, aby bylo nápojem pro příjemné okamžiky, při jakékoliv příležitosti.

tel.: 606 710 626, e-mail: vinostarahora@gmail.com